Strausa gaļa


Ar ko tieši strausa gaļa atšķiras no citu putnu gaļas?

Pirmkārt, strauss ir būvēts citādāk - piemērots ilgstošai stāvēšanai, iešanai un ātrai skriešanai, tādēļ strausa muskuļos ir augstāka proteīna, ko sauc par mioglobīnu, koncentrācija. Tas ir ar dzelzi bagātināts proteīns, kā uzdevums ir aktīvi piesaistīt skābekli. Tieši šī proteīna augstās koncentrācijas dēļ strausa gaļa ir sarkanīga (pat tumšāka par liellopu), ne kā mums rasto mājputnu ''baltā'' gaļa. Kā arī, tas, protams, iespaido proteīnu daudzumu, ko ar strausa gaļu uzņemam mēs, cilvēki, paši. 
Otrkārt, strausam, tā pat kā liellopam, ir liela muskuļu daudzveidība, proti, mīkstākie muskuļi, kas ir ideāl piemēroti steikam, filejām, tartaram utt., un ir cietāki muskuļi, kas derēs superīgiem burgeriem, mērcītēm vai sautājumiem.

Vai tā tiešām ir tik diētiska?

Jā, patiesi. Sākot ar aktuālāko - tauku saturu. Strausa gaļa ir ļoti liesa gaļa (96-98%) jeb atšķirīgos muskuļos tās tauku saturs ir vien 0,4 līdz 0,2%, tikmēr liellopa gaļā tas ir vidēji 15-30%. (Tauku saturs gaļā : 2.8/100g strausam un 5.0/100g vistai)

Iedziļinoties detaļās - strausa gaļai ir ļoti laba nepiesātināto-piesātināto taukskābju proporcija 1,6, un Pasaules Veselības organizācijas (WHO angl.) rekomendētā ir 0,5, kas strausa gaļu klasificē kā pat ļoti ieteicamu diētas ievērošanai un veselīga uztura praktizēšanai. Jāpiebilst, ka strausa gaļā ir relatīvi augsts omega-3 taukskābju procents (8%), kas ir viena no neaizstājamām taukskābēm mūsu organismos jeb tā ir jāuzņem caur pārtiku. 

Holesterīna līmenis strausa gaļā ir ievērojami zemāks par liellopa, tītara un pat vistas gaļu.

Strausa gaļas sastāvā ir arī mikro un makroelementi. Kā piemēram - cinks, mangāns (nepieciešams šūnu un fermentu optimālai darbībai) un, protams, dzelzs. Kā arī B12 grupas vitamīni.

 

(Lūk, par šo sīkāk : https://doi.org/10.3382/japr.2014-00962

 

Un kā ar garšu?

Maz tauku, visādi makroelementi... kā tas iespaido garšu? 

Strausa gaļai vistuvākais salīdzinājums ir mums visiem pazīstamā liellopa gaļa. Gaļas tekstūra, sajūtas ir ļoti līdzīgas augtsākās klases liellopa filejai. Strausam ir ļoti maiga garša, patīkama konsistence. Tās steika un filejas muskuļi ir sulīgi, nedaudz asiņaini, ar bagātīgu garšu.


Vieta komentāram